Ana Sayfa / Edebiyat / BİR MEÇHUL KAYBEDEN
Bir Meçhul Kaybeden

BİR MEÇHUL KAYBEDEN

Hüzünlü bir şarkı çalınır uzaktan kulaklarıma. Sonrasında bir acı dalgası yıkıp geçer bütün benliğimi. Bir kor düşer avuçlarımın tam ortasına. Gözlerimden iki damla yaş süzülür, bitmek tükenmek bilmeyen acımın kefareti. Yüreğim sanki avuçlarında, tir tir titrer bütün bedenim. Sonbahar yaprakları üzerime yağar. Her düşen yaprak, bir adım daha koyar aramıza. Bense bir dua gibi seni sayıklarım hüzün dolu akşamlar da. Mesafeler anlamsızlaşır. Akrep yelkovanın katili olur. Zaman anlamını yitirir karanlıkta ve takvim yaprakları koşar adım uzaklaşır.

Aklımın koridorlarında çıkar tüm yangınlar. Yanar ha yanarım. Küllerimi savurur rüzgar bilinmez uzaklara. Her parçamda seni taşırım. Gittiğim bütün diyarlara adını sayıklatırım.

Anlatamam sensizliği kimseye, hiç bir şeye. Ne kağıt anlar halimden, nede kalem yazar korkusundan. Çıldırmış şairler ortak olur yalnızlığıma. Mecnun’u, Ferhat’ı, Kerem’i oturturum masama. Seni anlatmaya çalışırım. Gökyüzünü kıskandıran gözlerinin maviliği ile başlarım. Güneşin korkusundan doğamadığı, saçlarının sarısı ile devam ederim. Hemen ardından bütün evrenin üzerinde anlam bulduğu gamzelerinden bahsederim. En sona bırakım, en güzel yanını. Hastalıkların dermanı, ibadetimin anlamı kokundan bahsederim. Sonra kokun kaplar havayı usulca. Ben anlatırım, taş olur dinleyenler. Aşk’a aşık olurlar bir daha ve ihanet ederler Leyla’ya, Şirin’e, Aslı’ya.

Sonra gidişin gelir aklıma. Ellerinin ellerimden kayışı. Tüm gidenler katilim olur. Faili meçhul olurum ıssız bir sokak ortasında. Firari olurum bütün gözlerde. Birden aklıma gelir gözlerinden akan tek damla gözyaşı. Birden durulur denizimdeki fırtına. Sen ağlama yeter ki, ben kefilim tüm yalnızlıklara.

Her şeye rağmen yine de güzel seni sevmek. İyi ki gelmişsin dünyama, iyi ki bırakmışsın parmak izlerini anılarım da. Küçücük bir ışıkta olsa yakmışsın karanlığıma. Artık senli zamanlar var tüm rüyalarım da. Her şarkı seni hatırlatır, her aşk seni anlatır masallar da. Eşlik ederim tüm geride kalanlara, içki kadehlerinin son yudumun da. Geriye kalan boş, beyhude bir çaba. Ama yine de güzel seni sevmek.

Varlığında, yokluğunda…

2 yorum

  1. Tutulursun bazen,yazamazsın. Yazmak istediklerinle, aklından geçenler bir savaş halindedir.. Kelimeler sayfaya düşmeyi bekler aklının duvarlarından.

    Emeğinize sağlık, hoş geldiniz.

    0

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>