Ana Sayfa / Yorum / Böyle Bir Sevmek
Böyle Bir Sevmek

Böyle Bir Sevmek

Bazen bir rüya görürsün, uyanırsın istemeye istemeye. Gün boyu tesiri üzerinde dolanırsın, için pır pır. O buluşmalar gerçekten yaşanmış, hasretin giderilmiş sanarak. Elinin sıcaklığını hissedersin ellerinde, gözlerini kaparsın onla geçirdiğin dakikaları yaşarsın bir daha yaşadıklarının rüya olduğunu unutarak, o gece o buluşma gerçekleşti sanarak. Bu kalbinin gerçekleri reddetmesinden başka bir şey değildir. Aklın kalbine laf geçiremediğinden bırakmıştır bu durumun peşini. Kalbin ve sen var gücünle kurduğun hayaller dünyasında ayrılıklar hiç yaşanmamış gibi sürdürmeye çalışırsın gerçek aşkın yalan saadetini. Keşke sevmiş olsaydı hayal ettiğim, rüyalarımda gördüğüm gibi.

Bir cümle yazmıştım onun için yazarken elimin titrediği, her okuduğumda yüreğimin ezildiği “sana değil, seni sevmeye küstürecek, sevilmeyi reddedecek kadar canını yakan kadına öfkeliyim ben”. Yazmasaydım şimdi, yine kaşlarım çatıldı, yüreğim sıkıldı, ağlamam an meselesi. Sana bu şiirleri, bu hikayeleri yazdıran bir kadının varlığını yada var olmuş olma ihtimalini, hayatından geçmiş yada orada kalmış olabilirliğini düşünmek yazdıklarını üzerime alamamaktan daha fena acıtıyor canımı. Her zerrem ızdırap içinde şuan, bu yazdıklarım kaçtığım gerçekler belki de, bilmiyorum, ne biliyorum ki ben zaten seni sevmekten başka? O kadın varsa eğer varsa öyle çok sevdiğin, çok sevmiş olduğun, nasıl sevildi ki benim payıma beni sevebilecek küçücük  bir yer bırakmadı kalbinde?

Yaşanmışlıklar olsa da aramızda üzerime alınamıyorum yazdığın, yaptığın hiçbir şeyi. Tek cümlen var mıdır benim için yazılan, şiirlerinde bir mısrana yansımış mıyımdır, bir fırça darbesi olabildim mi tuvallerinde, hikayelerinde ben var mıyım, söyle  hayatının neresine koydun ki beni uzanıp alamıyorum yakınlaştıramıyorum kendimi sana?

3 yorum

  1. O gördüğün rüyadan uyanmak istemezsin, gözlerini açtığında hayır rüya mıydı dersin !? Tekrar kapatırsın gözlerini sıkı sıkıya, beklersin aynı rüyanın resmi gelsin bilinç altından yavaş yavaş diye amma velakin uçmuş gitmiştir kirpiklerinin ucundan , yakalayamazsın.

    Dolunay yine acıttın canımı ya aşk olsun :) Ama olsun ya Aşk Olsun değil mi?

    Yüreğinden çıkan nağmelere sağlık arkadaşım, kalemine sağlık ;)

    0
  2. Ayışığım sağol eksik olma hiç! Hislerine sağlık… ;) keşke canımızı acıtmayacak olanları sevseydik diyecem tüm yazdıklarımı çürütecem olmayacak…bu akşam canım biraz fazla yanıyor sanırım…krizlerdeyim :(

    0

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>