Ana Sayfa / Edebiyat / Anı / HAYAT BİR MASAL MI?
Hayat Bir Masal mı

HAYAT BİR MASAL MI?

Bir varmış bir yokmuş diye başlayan masalların büyülü dünyasının içinde yaşanmış bir çocukluktan sonra bugün ilk defa kendimi bir masal kahramanı gibi gördüm.

Yıllarca dinlediğim ve okuduğum tüm kitaplar hayal gücümü bir hayli geliştirmişti. O hayali kahramanlar, bizlerin yapamayacağı her şeyi yapıyordu. İnanılmaz derecede, şaşkınlıklar içinde cansız varlıkların dile gelişini, hayvanların insanlar gibi düşünüşünü, hareket edişlerini dinlerdim. Bu yaşıma gelmeme rağmen o saf çocukluk günlerimi hiç bitirmek istemedim. Her an bir yerlerden fırlayıp hop çıkıverir.

Tabii ki şimdi size durup, pireler tellal iken, develer berber iken diye devam edip masal anlatmaya çalışmayacağım. Tam bir haftadır hastalığım nedeniyle dışarı çıkamıyor, her gün aynı saatte geçtiğim parkımı gidip göremiyor ve haliyle kursuma da gidemiyordum. Derslerimden de geri kaldım diye bir hayli üzülüyordum. Bu arada “Yenikent Park’ın” hasretlik içine oturmuş, gelen geçene beni sormuş, tam bir hafta oldu hastamı, öfkemi bilmem deyip yolumu bekler olmuş. Üstünde uçan kuşlara dert yanmış, dört bir yana haber salmış, gören olursa tez zamanda gelsin diye tembihte bulunmuş. Bu gün özlemlerin en büyüğüne şahit oldum. Elbette tek taraflı değildi, parka ayağımı atar atmaz dert ortağım neredesin der gibi, biraz da hesap sorar gibi beni karşıladı. Birden yapraklar hareketlendi, rüzgar tatlı tatlı esti, saçlarımın arasında dolaşıp geçmiş olsun değip adeta hafifçe okşadı. Kuşlar dile geldi, bir o dala bir bu dala uçup neşelendi. Çimler nazlı nazlı dans edip, doğa ana bestelediği huzur veren en güzel şarkılarını kulağıma fısıldadı.

Ben de hasretle hepsine selam verdim, hal hatır sorup gönül aldım, bugün sevilmenin tadına vardım.

H.Çiğdem Deniz.

4 yorum

 1. Öncelikle geçmiş olsun Çitlembik, umarım iyisinizdir… Yazıya gelince gözümde canlandırdım bir bir okurken yine güzel, hatta benden de selam edin diyesim geldi… Yüreğinize,hayallerinize sağlık.. İçimizdeki çocuğu hiç yitirmememiz temennisi ile, sevgiyle kalın…

  0
 2. Zarif tavrınızı her halinizle belli ediyorsunuz Ay Işığı…Kaleme aldığım bu anım yeni gelişen bir olay değil belirtmek isterim…Şu an sağlığım gayet iyi, dileğiniz için teşekkür ederim…Selamınız başım üstüne… Bu gün sizden bahsedeceğim dert ortağıma çok uzakta bir dost var diyeceğim sana selamı var…Seni yazdım anlattım bir gün gerçekten ziyaretine gelecek belki de merak edip diyeceğim…Ah çocuk ruhum olmasa hayat yaşanılır olur mu?

  0
 3. O çocuk ruhunuz iyi ki var. Kaleminize, yüreğinize sağlık…

  0
 4. Teşekkür ederim, Hüseyin bey.

  0

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>