Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / SİZ HİÇ…
Siz Hiç...

SİZ HİÇ…

Siz hiç bir sokak lambasının altında, soğuktan tir tir titrerken, üzerinize durmadan yağan kar tanelerini izlediniz mi? Ben izledim!

Bir anda ateş böcekleri gibi parlayan, küçük beyaz kar tanelerinin, yüzünüzde hissetmenin verdiği ferahlığı tattınız mı? Teninize dokunan her kar tanesinin, ruhunuzdaki kapanmaz yaraları tamir ettiğini fark ettiniz mi?

Siz hiç kötülüğün bütün yeryüzüne yayıldığını bildiğiniz bir gecede, bembeyaz bir örtünün her şeyi örttüğü bir sabaha uyandınız mı? Ben uyandım!

Bir anda her şeyin sonuna geldiğini hissettiğiniz o gecenin sabahında, hayatın aslında her şeye rağmen yaşamaya değer olduğunu anladınız mı? Ben anladım!

Siz hiç bir gökkuşağının altında gözlerinizi acıta acıta yedi rengi seçmeye çalıştınız mı? Ve ardından yüzünüzdeki o anlamsız gülümsemeyle bir küp aşk bulmak için gökkuşağının bittiği yere, kalbiniz yerinden çıkarcasına koştunuz mu? Ben koştum!

Siz hiç karanlıkta kaybolduğunuzu anladığınız anda, martıların sizin için gelen yardım çığlıklarına şahit oldunuz mu? Ben oldum!

Sonrasında tüm gücünüzle martılara, umuda koşmaya başladınız mı? Mutlu olmak için bahaneler ararken, aslında üzerinize yağan binlerce beyaz nedenin farkına vardınız mı?

Siz hiç yalnızlıktan çıldırmak üzereyken, herkesten gizlediğiniz gözyaşlarınıza binlerce ateş böceğinin eşlik ettiğini gördünüz mü? Ben gördüm!

“Ne olduğunu bilmediğim bir umudum var hala” dizelerinin her yanınızda yankılandığını duydunuz mu?

Siz hiç her şeyinizi kaybettiğinizi düşündüğünüz bir anda, sırtlarında bembeyaz umutlar taşıyan kar tanelerini avuçlarınızda biriktirdiniz mi? Ben biriktirdim!

Bütün bunlar olurken, bir yerlerde sizi bekleyen iyi şeylerin olduğuna inandınız mı? Bütün inancınızla, her şeyin hayırlısı diyebildiniz mi? Sonrasında hızlı adımlarla o “Hayra” doğru sessizce yürüyebildiniz mi?

İstanbul / 2012

12 yorum

 1. Toptan evet… evet… evet. Kalemin daim olsun.

  0
 2. Harika, … Kelimelerim yetmez hislerimi ifadeye….

  0
 3. Evet… artık hiç bir acı yakmaz oldu sonunda, hepsi karlar altında kaldı. Bembeyaz, üzerinde hiç bir iz olmayan kar örtüsünün üzerinden yeniden başladım yaşamaya…

  Mürekkebiniz hiç tükenmesin…

  0
 4. İnanırsak gerçekleşir değil mi? Tebrikler…

  0
 5. Tek bir kelime daha eklenirse büyüsü bozulacak gibi, nüans harika, müziğin yazıya eşliği mükemmel…

  Kaleminiz daim olsun, çok çok beğendim…

  0
 6. Kaleminize sağlık, yazarlarımız arasına hoş geldiniz. Düşen her kar tanesine böylesine umutlu anlamlar yüklemenizi kutluyorum.

  0

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>