Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Ve Susmayı Öğrendim
Ve Susmayı Öğrendim

Ve Susmayı Öğrendim

Çok acıttım canımızı ilk günler. Artık olmayacağını düşünmek delirtiyordu beni. Bitemezdi, bitmemeliydi. Hoş, ona göre adı birliktelik de değildi ya, neyse. Benim sevgilimdi, ruhumdu. Kalbimde hissediyordum varlığını. Sanki uzun yıllardır oradaydı, bu dünyadan değil de öncesinden, daha evvelinden ruhuma işlemiş, kalbime yerleşmişti. Yokluğunu kabullenmek elbette kolay olmayacaktı. Ve çok hırpaladım, hem onu hem de kendimi.

Nasıl yani, artık istediğim zaman arayamayacak, kapısına dayanamayacaktım öyle mi? O her şeyden kendimi soyutladığım, sadece o ve ben olduğumuz, dışarıdaki hayatlarımıza kapıyı kapattığımız ev bana yabancı olacaktı. Nasıl kabullendirecektim bu durumu kendime. Kimseyle de konuşulmaz, dert yanılmaz ki! Anlatsaydım da onun yakasını bıraksaydım. Bilincimi yitirmiş gibi canını yakmaya çalıştım. Öfkemi kustum adeta! Onun meseleye benim baktığım taraftan bakmaması sakinleşmemi erteliyordu tabi. Zaten adı aşk değildi, birliktelik hiç değildi, sonunda olacak bir şey de yoktu. Onun düşünceleriydi bunlar. Bence sonu olmasındı zaten, adı da konmasındı.

Bilmem kaç ay kendime gelemedim, mütemadiyen ağladım, efkarlandım sabahladım… Kendisi bilmez kaç defa kapısından döndüm. Uzaktan seyrettim, yanındaki insanları kıskandım. Kalbimin ritmi değişti desem yeridir, nefesimin tutulmalarından bahsetmiyorum bile. Ve hep kendimi ona yazıp yalvarırken, hesap sorarken buldum. Kaba tabiri ile dibine kadar yaşadım aşk acısı adına yaşanabilecek ne varsa.

Sonra sustum.

Hırçınlığım kalbimi hırpalamaktan başka bir işe yaramayacaktı, nasıl sevmeye devam edebilirdim onu. Kalbime iyi bakmalıydım. Susarak, susuzluğum artarak seviyorum şimdi.

Bir gün bir ses verirse karşılıklı bozar isek  suskunluğumuzu…

Neyse…

Seviyorum ben ruhumu…

3 yorum

 1. Off ne yaptın Dolunay? Nasıl bir sevdanın iz düşümü bu? Kimyası değişir ruhunun, depremler olur ve artçıları akabinde… İçinden sökülene kadar zannedersin ki parmak uçlarından saçının son zerresine kadar çalıyorlar ruhunu senden!

  Yüreğine sağlık, dikkat et ona olur mu? Bir tane var ve değerli,sen değerlisin…. Mutlu kal : )

  0
 2. Ayışığı rumuzuna yakışır bir ışık yaktın içimde seninde yüreğine sağlık…

  0
 3. Bu kadar güzel anlatılabilirdi aşk acısı, yüreğine, kalemine sağlık…

  0

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>