Ana Sayfa / Hakkımızda / Kuruluş ve İlkeler

Kuruluş ve İlkeler

Bilgelog.com internet ortamında site yönetimi alanında yetişmiş bir ekip ve bireysel olarak birçok yazar/gönüllünün bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Sitemizde, alanında yetişmiş yazarların yazıları yayınlanır.

Kuruluş Amacımız

Herkesin kendine has bir yaşam tarzı, stili olduğundan yola çıkarak kaliteli ve benzersiz içerik oluşturmak maksadıyla yola çıktık. Site hazırlanırken benzer siteler ile ilgili derinlemesine bir araştırma sonucunda diğerlerinden ayrışmak istedik.

Sitenin kuruluş amacı; edebi açıdan değer taşıyan benzersiz yazıları yayınlamak, doğru bilgiyi samimi bir anlatımla sunmaktır.  Bu amaçla yazar kadromuz içerik açısından özenli davranan kişilerden oluşturulmuştur. Kuruluş amaçlarımızdan biri de internet ortamında oluşturulan gereksiz ve yanlış bilgilerin yayınlandığı sitelere benzemekten kaçınmaktır.

Yazarlar ve okurlar arasında görüş alışverişi yapılabileceği, aynı zamanda yazarların okuyucuları ile birlikte olabileceği bir ortam hayal ettik. Bu yüzden sitemizin içerisinde sosyal paylaşım ağlarına önem veriyoruz. Kullanımı kolay, basit ve anlaşılır ara yüzü sayesinde kısa sürede sitemizin müdavimi olmanızı temenni ediyoruz.

Nelerden Faydalanabilirsiniz?

Konularında bilgili kişilerce yazılan yazılarımızdan farklı türlerde yazılar okuyabileceğiniz oldukça geniş kapsamlı bir platform oluşturulmuştur. Aynı zamanda yazarlarımıza sorular yönelterek merak ettiğiniz konular üzerinde de bilgi alabileceksiniz. Bu sitede; fikri, sinai haklar ve telif hakları konusunda hassasiyetimizi anlamanızı umut ediyoruz.

Konular

Sitemizde bulunan yazılar ilk etapta ana sayfada yazının anlatım türüne göre değerlendirilir. Ayrıca yazar dilediği kategorileri belirleyebilir. Sınırlamaların olmadığı bir kategori anlayışımız var. Okurlarımıza kendi tercihine göre yazılara ulaşabilmesini sunma düşüncesindeyiz. Anlatım türlerinin yanı sıra; edebiyat, tarih, felsefe, sinema, gündem,  spor, hukuk, mimarlık, sağlık, teknoloji-bilim, kadın, eğitim, sosyoloji gibi başlıklarda birçok yazı ve görsel öge bulabilirsiniz.

İlkelerimiz

  • Kişilik haklarına önem veririz.
  • Kimsenin cinsel kimlik, ırk, deri rengi, yaş, milli veya etnik kökenine bakmayız. Her tür siyasi görüşe, dünya görüşüne, dini görüşe saygı duyar ve ayrımcılık yapmayız.
  • Sosyal sorumluluk önceliklerimiz arasındadır. Sitemiz gönüllü çalışanların ve yazarların oluşturduğu geniş kapsamlı bir sitedir. Sitemizde sosyal sorumluluk projelerini destekleme dışında reklam yayımlanmayacaktır.
  • Sitemizde yayınlanacak olan yazılarda ana ilkemiz tarafsızlıktır. Yazılarımızı okurlarımıza sunarken sansasyonellikten uzak, tarafsız olarak sunarız.
  • Her yazı bizim için değerlidir. Yazıları yayınlarken gündeme dair dikkat çekici yazıları uzmanların gözüyle değerlendirmeye çalışır ve olaya farklı bir bakış getiririz. Yazılar sitemizde yayınlanırken toplumu yanlış bilgilendirmekten kaçınırız.
  • Yazıları editörler değerlendirir. Bilgelog ailesi olarak sunduğumuz yazılar ve bilgiler insanları yönlendirme amacı taşımamaktadır.
  • Yasalara uygun davranırız. Sitemizde yayınlanan bütün yazılar kanunlara uygun olarak sunulmaktadır. Sitemizde sunulan hiçbir yazı kopya değildir ve yazarlarımızın telif haklarına saygı duyarız.
  • Sansür ve kısıtlamalara karşıyız. Yayınlanan yazılara okurlarımızdan gelen uyarı ve düzeltmeler yönetimimiz tarafından hemen değerlendirilir. Kanunlara açık bir aykırılık olmadığı sürece yazılara hiçbir müdahalede bulunmayız. Yazarların yazacağı konu, paylaşım, yazı içeriğine kadar seçim hakkı kendilerindedir. Yazıların içeriği tamamen yazarın görüşüdür. Sitemizde yazılarının içeriğine teknik düzenlemeler dışında kesinlikle müdahale edilemez.
  • İnternet üzerinde bilgi kirliliğine karşıyız. Alanında uzman kişilerin sitemizde uzmanlık alanlarında bilgi vermesine özen gösteririz.