Ana Sayfa / Hakkımızda / Üyelik ve Yazar Olma

Üyelik ve Yazar Olma

Bilgelog yazar kadrosu edebiyattan kültür sanata, gündemden sosyal medyaya çeşitli alanlarda yazılar yayınlayarak okuyuculara en iyi hizmeti vermeye çalışır.

Sürekli değişen dinamik bir yapısıyla birlikte ayrı kültürlerden, düşüncelerden yazarları kadrosunda barındıran Bilgelog, yazar kadrosunu her geçen gün geliştirmekte ve sosyal medyada kendine yer edinmektedir.

Günlük hayatla ilgili birçok yazının yanında, edebiyat, kültür sanat ve gündemle ilgili yüzlerce yazıyı bulabileceğiniz Bilgelog.com'da siz de yer almak istiyorsanız ve sitemizde yazılarınızı paylaşmak istiyorsanız üye olmanız yeterlidir.

Bilgelog' da üyelik; ilk seviye yazarlık,  profesyonel yazarlık ve editörlük şeklindedir. Yazılarınızın çokluğu, niteliği, içerik seviyesi ve uzmanlık alanınız gibi ölçüler dikkate alınarak site yönetimi tarafından üyelik pozisyonunuz belirlenir. Bu konuda bilgi almak için İletişim Formunu kullanabilirsiniz.

 Koşullar:

 • Bilgelog üzerinde yayınlanan yazılar, yazarların sorumluluğundadır ve yazılardan Bilgelog kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Genel ahlak, genel kültür, toplumun ortak değerleri ve anayasal düzeni hiçe sayacak, doğrudan veya dolaylı bir şekilde kaleme alınmış hiçbir yazı yayınlanamaz.
 • Genel yayın kavramına aykırı, edebi nitelik taşımayan veya Türkçenin düzgün kullanımına zarar verecek türden hazırlanmış yazıların yayın usulü, editörün bu konudaki inceleme ve onayına bağlıdır.
 • Bilgelog, kişilik haklarına saygılıdır. Yazarlar kişilere hakaret içeren yazılar yazamaz.
 • Yazarlık başvurusu onaylandıktan sonra, yayınlanması için gönderilen bütün yazıların yayın hakları yazara aittir. Bilgelog bu yazıları, yazar  talep etmedikçe ve hukuksal bir işleme tabi tutulmadıkça yayından kaldırmaz.
 • Bilgelog Yazarlık Hesabı hiçbir şekilde devredilemez, birden fazla kişinin kullanımına açılamaz.
 • Yazarlık hesabını kapatmak isteyen yazar, Bilgelog editörleriyle iletişime geçer. Site yönetimi iki günlük bir bekleme süresinin ardından iptal işlemini gerçekleştirir.
 • Bilgelog, sitede yayınlanan yazıların tanıtımını gerekli mercilerde yapar veya yaptırır.
 • Bilgelog üzerinde yayınlanması için gönderilen yazılar, öncelikle editör incelemesinden geçer. Editör, yazıların içeriğine dokunmadan,  Türkçe dil kurallarına ve anlatım bozukluğunun giderilmesine yönelik yapacağı düzenleme, yazım düzeni, çeşitli görseller ekleme gibi işlemlerin ardından yazıları yayınlar ya da belirtilen sebeplerden dolayı yayınını askıya alır veya yayından kaldırır. Yazar, editörün bu seçimine itiraz hakkını kendinde saklı tutar. İtiraz üzerine tekrar incelenen yazı, uygun görüldüğü takdirde editörün onayı ile birlikte yayınlanır.
 • Yayına giren yazıyı, yazar dilediği gibi değiştirme veya yayından kaldırma hakkına sahiptir.
 • Bilgelog üzerinde yayınlanan bir yazının, editörden veya yazıyı kaleme alan yazardan izin almaksızın, “alıntı” adı altında dahi başka yerlerde yayınlanması yasaktır.
 • Bu koşullar sitemize üye olunduğunda kabul edilmiş sayılır.

Sitemizde "Yazarlık" anlayışı nedir?

Bilgelog.com’a üye olduğunuz andan itibaren zaten yazı gönderebilirsiniz. Yazınız editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanabilir. Sitemizde yazınızı paylaşmak istiyorsanız aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmelisiniz.

 1. Yazı gönderebilmek için öncelikle Bilgelog.com' a üye olmalısınız.
 2. Yazınız özenli, özgün ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
 3. Yazınızı Bilgelog.com’dan başka bir yerde yayınlamamalısınız.
 4. Yazınıza reklam linkleri yerleştirmemelisiniz.
 5. Yazınızın içeriği tanıtım veya reklam amaçlı yazılmış olmamalıdır.
 6. Yazınıza görsel ögeler ekleyebilirsiniz. Eklememiş iseniz editörlerimiz tarafından görsel eklenebilir.
 7. Yazı içerisinde konuyla alakalı en fazla iki (2) bağlantı verebilirsiniz.
 8. Yazınız yayınlandıktan sonra yorumları takip ederek okuyucuların sorduğu soruları yanıtlamalısınız.
 9. Yazınıza ek olarak hakkınızda kendinizi kısaca tanıtan bilgi vermelisiniz.
 10. Sitenizde konuyla alakalı başka yazıya bir adet link ve sosyal profillerinizden birine link verebilirsiniz.

Yazınızı Nasıl Gönderebilir ve Takip Edebilirsiniz?

 1. Giriş yapmadıysanız Üye Girişi yapmalısınız.
 2. Ana Sayfada sağ tarafta  Üye Girişi bölümünün hemen altında "Yazılarım" bölümü ve "Yeni Yazı Ekle" düğmesi görülür.
 3. Yazınız site editörlerimiz tarafından uygun görülmüşse onaylandığını yine Ana Sayfa "Yazılarım" bölümünde görebilirsiniz.
 4. Henüz hiç yazı eklemediyseniz buradan Yazılarım linkine tıklayıp hemen yazı ekleyebilirsiniz.
 5. Bir sorunla karşılaştıysanız ya da bilgi almak istiyorsanız İletişim Formunu kullanabilirsiniz.